Ako vyzerajú chelsea barefooty vyrábané z PET fliaš? Presvedčite sa sami!

Strih Chelsea je v ostatných rokoch doslova trhákom. Všetci ho milujú a kombinujú s rôznymi outfitmi, a to nielen kvôli jeho elegantnému vzhľadu, ale i kvôli pohodlnosti. Kto by sa totiž otravoval so šnúrkami, keď si môže topánku nazuť jednoduchým vkĺznutím a bez zbytočného šnurovania. My sme si tento strih tiež zamilovali, najmä v spojení s barefoot chôdzou a udržateľnými materiálmi. A tak sme navrhli a začali vyrábať model ROLA, vegánsky barefoot variant klasických chelsea topánok.

ROLA pod drobnohľadom 

Poďme sa najprv s modelom ROLA trochu oboznámiť. Keď sme ROLU navrhovali, bolo zopár vecí jasných – chceli sme celoročný barefoot model, ktorý bude vyrobený z ekologického materiálu a zároveň bude skvelo vyzerať. A ako sme si želali, tak sa i stalo! Model ROLA vyrábame z vegánskeho semišu Ultrasuede, materiálu spracovaného 40 rokov preverovanou japonskou metódou. A áno, i keď sa tak na prvý pohľad nezdá, vyrába sa z recyklovaných PET fliaš. Je to skutočne vierohodná alternatíva klasického semišu, pri ktorom človek takmer nerozozná rozdiel. A presne o to nám šlo.

Super nie je iba vzhľad, ale i vlastnosti modelu. Po impregnácii sa totiž topánka stáva vodoodpudivou, čo na jar určite príde vhod. Čo sa týka samotnej stavby topánky, barefooty boli jasnou voľbou. Kombinácia zdravej chôdze a štýlovosti, ktoré chelsea strih predstavuje, je za nás jednoducho top! Model ROLA má tak ako všetky ostatné barefooty dostatok miesta pre prsty, pružnú a tenkú podrážku a topánky sú ľahké. Čerešničkou na torte” modelu ROLA je špeciálna nekĺzavá podrážka, vyrobená z prírodného kaučuku, čím sme si splnili našu podmienku, že budeme striktne využívať len udržateľné materiály. A nezabudli sme samozrejme pridať do ponuky obidve šírky barefootov, aby ste si mohli vybrať. 

No a ako všetky naše produkty, model ROLA má certifikát PETA Approved Vegan”.

S čím je chelsea barefooty najlepšie kombinovať? 

Výhoda chelsea topánok je jasná – hodia sa takmer ku všetkému. Môžete ich nosiť k úzkym i širokým nohaviciam, k elegantnému kabátu, ale i ku klasickej bunde. Záleží len na vás, aký štýl preferujete, s chelsea modelom nesiahnete vedľa. Nech už si k týmto elegánom ale oblečiete čokoľvek, rozhodne budete mať od nás kladné body navyše za outfit zložený z udržateľného oblečenia.