Bohempia a životné prostredie: Čo sa nám za posledných 6 rokov podarilo zmeniť?

Konope je skvelý ekologický materiál s množstvom výhod. A vďaka konopným produktom už vyše 6 rokov spoločne zlepšujeme životné prostredie vo všetkých možných smeroch. 

12 copy

☑️ŠETRÍME VODOU 

Spoločne sme doteraz ušetrili celkovo 17 000 000 litrov vody. 

Čo sa týka spotreby vody, konopná látka je jedným z najšetrnejších prírodných materiálov. Pre lepšiu predstavu: na výrobu konopného trička je potreb o 50 % menej vody, než je to napríklad pri bavlnenom tričku! A to nielen na samotnú výrobu, ale aj na pestovanie konope. Vďaka nenáročnosti konope sa nemusí oproti ostatným rastlinám zalievať a rastie len vďaka dažďovej vode. 

 

☑️ ZNIŽUJEME EMISE CO2 

  • 2 tričká = 1 tona ušetrených emisií CO2
  • 1 pár topánok = 2 tony ušetrených emisií CO2

Konope má rozvinutú schopnosť tzv. "Carbon mining", čo je schopnosť rastliny získavať CO2 zo vzduchu. Za 2 tony zberového konope sa tak dostane z atmosféry až 3,2 tony CO2, a to sa blíži priemernému množstvu produkcie CO2 jedného auta za rok. 

Keď si teda kúpite 2 páry konopných topánok namiesto bežných, dokážete vymazať (obrazne) svoju automobilovú stopu CO2 za celý rok. 

Navyše sme začali podporovať alternatívnu platobnú metódu CO2IN, ktorá priamo vykupuje európske emisné kvóty a vy tak môžete zaplatením ušetriť veľa vyprodukovaného CO2. Pre viac info mrknite sem: https://www.co2in.com 

 

☑️ NEPOUŽÍVÁME TAKMER ŽIADNU CHÉMIU 

Spoločne sme ušetrili 0,5 tony agrochémie. Konope je naozaj húževnatá a rýchlo rastúca rastlina, ktorú len tak niečo nezastaví. Dalo by sa povedať, že rastie jednoducho ako huby po daždi. Teda ani nevyžaduje takmer žiadnu poľnohospodárskej chémie (pesticídy a hnojivá), ktoré sú bežne hojne používané. V porovnaní s bavlnou potrebuje konope k svojmu rastu až o 95% menej agrochémie. 

 

☑️ŠETRÍME ÚRODNU PÔDU 

Keby sme dnes začali pestovať miesto bavlny iba konope, ušetríme pôdu o rozlohe celého Francúzska. 

Konope totiž potrebuje pre svoj rast oproti bavlne 4x menej pôdy. Teda z rovnakého priestoru introdukovaný konope dostaneme 4x viac vlákna, než keby sme na tom istom mieste pestovali iba bavlnu. 

Konope navyše absorbuje toxické kovy, zlepšuje kvalitu a celkovo pomáha zvyšovať úrodnosť pôdy. Vďaka nenáročnosti pestovanie ho navyše môžeme vysadiť na oveľa väčšom množstve polí, než je tomu u veľmi náročné bavlny a ostatných rastlín. 

A všetko vyššie uvedené sú dôvody, prečo my v Bohempii v konope plne veríme a snažíme sa rozšíriť toto povedomie ďalej. 

Let 's #hemptheworld a urobme tak krôčik pre zdravší životný prostředí.❤️ 

 

* Všetky údaje sú vypočítané v porovnaní s bavlnou 

Zaujala vás konopná móda? Prezrite si celú ponuku:button_CZ3

KONOPE vs. BAVLNA 

Konope má veľa výhod oproti najčastejšie používanému prírodným materiálom, bavlnou: 

  • K pestovanie potrebuje o 75% menej vody ako bavlna. 
  • Vyžaduje o 95% menej agrochemikálií ako bavlna. 
  • Na rozdiel od bavlny nepoškodzuje pôdu, naopak zlepšuje jej kvalitu. 
  • K pestovanie potrebuje menej pôdy, jej výnos je v porovnaní s bavlnou 4x vyššia. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie