Bohempia a životné prostredie: Čo sa nám za posledných 6 rokov podarilo zmeniť?

Konope je skvelý ekologický materiál s množstvom výhod. A vďaka konopným produktom už vyše 6 rokov spoločne zlepšujeme životné prostredie vo všetkých možných smeroch. 

12 copy

☑️ŠETRÍME VODOU 

Spoločne sme doteraz ušetrili celkovo 17 000 000 litrov vody. 

Čo sa týka spotreby vody, konopná látka je jedným z najšetrnejších prírodných materiálov. Pre lepšiu predstavu: na výrobu konopného trička je potreb o 50 % menej vody, než je to napríklad pri bavlnenom tričku! A to nielen na samotnú výrobu, ale aj na pestovanie konope. Vďaka nenáročnosti konope sa nemusí oproti ostatným rastlinám zalievať a rastie len vďaka dažďovej vode. 

 

☑️ ZNIŽUJEME EMISE CO2 

  • 2 tričká = 1 tona ušetrených emisií CO2
  • 1 pár topánok = 2 tony ušetrených emisií CO2

Konope má rozvinutú schopnosť tzv. "Carbon mining", čo je schopnosť rastliny získavať CO2 zo vzduchu. Za 2 tony zberového konope sa tak dostane z atmosféry až 3,2 tony CO2, a to sa blíži priemernému množstvu produkcie CO2 jedného auta za rok. 

Keď si teda kúpite 2 páry konopných topánok namiesto bežných, dokážete vymazať (obrazne) svoju automobilovú stopu CO2 za celý rok. 

Navyše sme začali podporovať alternatívnu platobnú metódu CO2IN, ktorá priamo vykupuje európske emisné kvóty a vy tak môžete zaplatením ušetriť veľa vyprodukovaného CO2. Pre viac info mrknite sem: https://www.co2in.com 

 

☑️ NEPOUŽÍVÁME TAKMER ŽIADNU CHÉMIU 

Spoločne sme ušetrili 0,5 tony agrochémie. Konope je naozaj húževnatá a rýchlo rastúca rastlina, ktorú len tak niečo nezastaví. Dalo by sa povedať, že rastie jednoducho ako huby po daždi. Teda ani nevyžaduje takmer žiadnu poľnohospodárskej chémie (pesticídy a hnojivá), ktoré sú bežne hojne používané. V porovnaní s bavlnou potrebuje konope k svojmu rastu až o 95% menej agrochémie. 

 

☑️ŠETRÍME ÚRODNU PÔDU 

Keby sme dnes začali pestovať miesto bavlny iba konope, ušetríme pôdu o rozlohe celého Francúzska. 

Konope totiž potrebuje pre svoj rast oproti bavlne 4x menej pôdy. Teda z rovnakého priestoru introdukovaný konope dostaneme 4x viac vlákna, než keby sme na tom istom mieste pestovali iba bavlnu. 

Konope navyše absorbuje toxické kovy, zlepšuje kvalitu a celkovo pomáha zvyšovať úrodnosť pôdy. Vďaka nenáročnosti pestovanie ho navyše môžeme vysadiť na oveľa väčšom množstve polí, než je tomu u veľmi náročné bavlny a ostatných rastlín. 

A všetko vyššie uvedené sú dôvody, prečo my v Bohempii v konope plne veríme a snažíme sa rozšíriť toto povedomie ďalej. 

Let 's #hemptheworld a urobme tak krôčik pre zdravší životný prostředí.❤️ 

 

* Všetky údaje sú vypočítané v porovnaní s bavlnou 

Zaujala vás konopná móda? Prezrite si celú ponuku:button_CZ3

KONOPE vs. BAVLNA 

Konope má veľa výhod oproti najčastejšie používanému prírodným materiálom, bavlnou: 

  • K pestovanie potrebuje o 75% menej vody ako bavlna. 
  • Vyžaduje o 95% menej agrochemikálií ako bavlna. 
  • Na rozdiel od bavlny nepoškodzuje pôdu, naopak zlepšuje jej kvalitu. 
  • K pestovanie potrebuje menej pôdy, jej výnos je v porovnaní s bavlnou 4x vyššia.