Konopné tričká uvideli svetlo sveta

Ďalším krokom vo vývoji produktov z konope vznikajúcich pod značkou Bohempia bolo vždy eco-friendly oblečenie, ktoré bude využívať všetky priaznivé vlastnosti konopného vlákna. A ako sme si želali, tak sa i stalo - koncom roka 2017 sme uviedli na trh prvý rad lokálne vyrobených konopných tričiek a pánske trenírky z rovnakého materiálu.

Vďaka tomu, že konopné vlákno saje niekoľkonásobne viac než bavlna, je antimikrobiálne a hypoalergénne, sú tričká vhodné pre každého, a to tak na denné nosenie, ako aj hoci na šport či jogu. Vďaka termoregulačným vlastnostiam konopný materiál v lete chladí, pohlcuje UV žiarenie, a v zime naopak hreje. Kolekciu ocenia všetci, ktorí vyhľadávajú ekologickú alternatívu k bavlneným tričkám, na ktorých výrobu je nutná spotreba pesticídov a dvojnásobné množstvo vody.

Jednofarebné tričká bez potlače vznikli v rade zvlášť pre ženy a mužov, zatiaľ čo edíciu s potlačou vnímame ako unisexovú. Zo základných farebných odtieňov sme vybrali bielu, čiernu, navy, gray, burgundy a pre dievčatá ružovú. Pánske trenírky vznikli, rovnako ako tričká, v spolupráci s tradičnými českými pradiarňami, pletiarňami a farbiarňami, a sú v ponuke v odtieňoch dark blue a čierny.

A čo na to Tomáš?

„Konope je ideálny materiál na spodnú bielizeň vďaka svojim výnimočným vlastnostiam – priedušnosti, vysokej nasiakavosti a predovšetkým antimikrobialite. V tomto roku by sme chceli začať predávať i dámsku spodnú bielizeň a rozšíriť súčasnú ponuku tričiek. Zároveň by sme chceli optimalizovať i dodávateľsko-výrobné procesy v oblasti priadze”.