BHMP Barefoot Academy

mceclip0-11

Veríme, že barefootovú obuv by mohol nosiť takmer každý. Spojili sme sa preto s fyzioterapeutkou a inštruktorkou jogy Mgr. Luciou Kropáčkovou, aby sme vám v jednoduchosti priblížili najdôležitejšie otázky chodenia v barefoot obuvi a obúvania.

Videá Barefoot Academy

Pripravili jsme pro vás naučný seriál o základoch barefootového chození, ktorí vám vyvrátia všetky mýty a zodpovedia všetky otázky. Ke každému videu sepsala Lucie tiež podrobný a ozdrojovaný článok, ktoré vybrané téma charakterizujú do hĺbky. Chcete, aby vás videá bavili, zdieľajte aj medzi svojimi známymi a priateľmi, ktorí o barefootovom chození premýšľajú.

– Celý zoznam skladieb nájdete na našom Youtubovom profile –

1. Čo je to barefoot?

Noha, jedinečný nástroj k pohybu po dvoch končetinách, ktorý má k dispozícii iba človek. Proč stojí nyní chodidla v popředí záujmu a o spôsoboch zdravého obojího se zajímá čím dál více lidí? Čo je pre naše nohy naozaj zdravé a ako porozumieť a dodržať ich potrebám?

 

2. Správna barefoot bota

Barefoot obouvání zažívá v dnešnej dobe velký rozmach. Ovšem ne vše, co má nálepku barefoot ideálně kopíruje pôvodnú myšlienku tohto konceptu. Ako sa v ponuke barefoot obuvi vyznať a na čo si dať pozor? Ako poznat, že bota naozaj sedí a noze vyhovuje?

 

3. Jak vybírat BF obuv?

Za netradičným ohľadom všetkých barefootových modelov stojí základná myšlienka konceptu neobmedzeného chodidla. Konvenční obuv se noze neprizpůsobí a utlačuje ji. Naopak barefoot bota obuje chodidlo jak je a nijako jeho tvary nemění. Jak si vybrat padnoucí barefootovou botu, aby byly nohy svobodné?

 

4. Jak zvládnout přechod na barefoot?

Prechod na barefoot obuv v dospělosti je proces, ktorý nie je samozřejmý. Opatrným postupným zatěžovaním s rešpektom k vlastnému telu a jeho signálom sa dá však zvládnuť bez újmy. Ako konkrétne postupovať a na čo si dať pozor, aby sme vydržali medailu služby? Jak číst signály našeho těla, poznatky závažné a reagovat na ně?

 

5. Jak chodit v BF botách?

Široká ponuka barefootových modelov a vzrůstající povědomí a zájem společnosti i tento způsob obouvání přejí návrat člověka k přirozeným chůzi. Jak se ale k přirozenosti chodí vrátiť po rokoch, kdy byly nohy nuceny (ne) pracovat jiným způsobem? Na co si dát pozor a jak projít touto změnou bez úhony?