BHMP Barefoot Academy

mceclip0-11

Veríme, že barefootovú obuv by mohol nosiť takmer každý. Spojili sme sa preto s fyzioterapeutkou a inštruktorkou jogy Mgr. Luciou Kropáčkovou, aby sme vám v jednoduchosti priblížili najdôležitejšie otázky chodenia v barefoot obuvi a obúvania.

Videá Barefoot Academy

Pripravili jsme pro vás naučný seriál o základoch barefootového chození, ktorí vám vyvrátia všetky mýty a zodpovedia všetky otázky. Ke každému videu sepsala Lucie tiež podrobný a ozdrojovaný článok, ktoré vybrané téma charakterizujú do hĺbky. Chcete, aby vás videá bavili, zdieľajte aj medzi svojimi známymi a priateľmi, ktorí o barefootovom chození premýšľajú.

– Celý zoznam skladieb nájdete na našom Youtubovom profile –

1. Čo je to barefoot?

Noha, jedinečný nástroj k pohybu po dvoch končetinách, ktorý má k dispozícii iba človek. Proč stojí nyní chodidla v popředí záujmu a o spôsoboch zdravého obojího se zajímá čím dál více lidí? Čo je pre naše nohy naozaj zdravé a ako porozumieť a dodržať ich potrebám?

 

2. Správna barefoot bota

Barefoot obouvání zažívá v dnešnej dobe velký rozmach. Ovšem ne vše, co má nálepku barefoot ideálně kopíruje pôvodnú myšlienku tohto konceptu. Ako sa v ponuke barefoot obuvi vyznať a na čo si dať pozor? Ako poznat, že bota naozaj sedí a noze vyhovuje?

 

3. Jak vybírat BF obuv?

Za netradičným ohľadom všetkých barefootových modelov stojí základná myšlienka konceptu neobmedzeného chodidla. Konvenční obuv se noze neprizpůsobí a utlačuje ji. Naopak barefoot bota obuje chodidlo jak je a nijako jeho tvary nemění. Jak si vybrat padnoucí barefootovou botu, aby byly nohy svobodné?

 

4. Jak zvládnout přechod na barefoot?

Prechod na barefoot obuv v dospělosti je proces, ktorý nie je samozřejmý. Opatrným postupným zatěžovaním s rešpektom k vlastnému telu a jeho signálom sa dá však zvládnuť bez újmy. Ako konkrétne postupovať a na čo si dať pozor, aby sme vydržali medailu služby? Jak číst signály našeho těla, poznatky závažné a reagovat na ně?

 

5. Jak chodit v BF botách?

Široká ponuka barefootových modelov a vzrůstající povědomí a zájem společnosti i tento způsob obouvání přejí návrat člověka k přirozeným chůzi. Jak se ale k přirozenosti chodí vrátiť po rokoch, kdy byly nohy nuceny (ne) pracovat jiným způsobem? Na co si dát pozor a jak projít touto změnou bez úhony?

 
 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie