O nás

O Bohempia

Bohempia sú konope, konope sú Bohempia

Bohempia je mladá, inovatívna a rýchlo rastúca spoločnosť, založená v roku 2015. Zameriavame sa na obuv, odevy a ďalšie výrobky z technického konope. Naším hlavným cieľom je ekologická a sociálna udržateľnosť v móde, ktorú prezentujeme. Našou misiou je v tomto smere meniť svet a opäť spopularizovať takmer zabudnuté konope.

Naše výrobky sú unikátne vyrobené na lokálnej báze v Čechách a strednej Európe, nejde teda o lacnú pracovnú silu ani o neekologický import či nekvalitnú produkciu. Výroba našich produktov sa začína hrubým konopným vláknom, ktoré upradieme, upletieme alebo utkáme, nafarbíme a spracujeme na finálny produkt, ktorý navrhujeme a testujeme v Prahe, kde je naše štúdio.

Bohempia je udržateľná, pohodlná a funkčná móda vyrobená z konope.

 

bohempia_cerven2018_304-1024x682

 

Našou dizajnovou filozofiou je jednoduchosť a minimalizmus. Naše produkty sú ekologické, pohodlné na nosenie a našim zákazníkom ponúkajú množstvo unikátnych funkčných benefitov konopného materiálu, ako sú antimikrobialita, hypoalergenickosť, nasiakavosť, prirodzená termoregulácia a pevnosť. Zabaľte sa do konope!

 

Konope má mnoho výhod oproti tradičnému materiálu – bavlne

 

water

VODA

Konope spotrebuje pri pestovaní o 50 % menej vody.

soil

PÔDA

Konope je menej náročné pre pôdu.

ground

ZEM

Konope potrebuje menej pôdy na rast a má 4x vyššiu výťažnosť.

chemical

CHEMIKÁLIE

Konope spotrebuje o 95 % menej agrochemikálií než bavlna.

 

Konopný materiál je použiteľný na 100 spôsobov

Naše konopné tenisky možno už poznáte. Prvé kusy sa začali vyrábať v troch variantoch – nazúvacie, nízke šnurovacie a šnurovacie členkové, a postupom času pribúdali ďalšie modely. Tí z vás, ktorí svoje plátenné tenisky na zimu neradi vyzúvajú, ocenia termoregulačné schopnosti konopného vlákna, ktoré ešte zvýšia naše funkčné ponožky v prírodnej slonovinovej a čiernej farbe. Postupom času sa nám podarilo s každou ďalšou kolekciou urobiť svet konope farebnejším a (snáď i) štýlovejším. A pracujeme na tom aj naďalej.

infografika_bota_cze_beznadpisu-374x220

Kontakty

Kontakty

 

Predajňa

Bohempia, s.r.o.
Sokolovská 105/76
Praha 8 – Karlín

Út–Čt 12.00–18.00

+420 773 475 559

 
 
2 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie