O nás

O Bohempia

Bohempia sú konope, konope sú Bohempia

Bohempia je mladá, inovatívna a rýchlo rastúca spoločnosť, založená v roku 2015. Zameriavame sa na obuv, odevy a ďalšie výrobky z technického konope. Naším hlavným cieľom je ekologická a sociálna udržateľnosť v móde, ktorú prezentujeme. Našou misiou je v tomto smere meniť svet a opäť spopularizovať takmer zabudnuté konope.

Naše výrobky sú unikátne vyrobené na lokálnej báze v Čechách a strednej Európe, nejde teda o lacnú pracovnú silu ani o neekologický import či nekvalitnú produkciu. Výroba našich produktov sa začína hrubým konopným vláknom, ktoré upradieme, upletieme alebo utkáme, nafarbíme a spracujeme na finálny produkt, ktorý navrhujeme a testujeme v Prahe, kde je naše štúdio.

Bohempia je udržateľná, pohodlná a funkčná móda vyrobená z konope.

 

bohempia_cerven2018_304-1024x682

 

Našou dizajnovou filozofiou je jednoduchosť a minimalizmus. Naše produkty sú ekologické, pohodlné na nosenie a našim zákazníkom ponúkajú množstvo unikátnych funkčných benefitov konopného materiálu, ako sú antimikrobialita, hypoalergenickosť, nasiakavosť, prirodzená termoregulácia a pevnosť. Zabaľte sa do konope!

 

Konope má mnoho výhod oproti tradičnému materiálu – bavlne

 

water

VODA

Konope spotrebuje pri pestovaní o 50 % menej vody.

soil

PÔDA

Konope je menej náročné pre pôdu.

ground

ZEM

Konope potrebuje menej pôdy na rast a má 4x vyššiu výťažnosť.

chemical

CHEMIKÁLIE

Konope spotrebuje o 95 % menej agrochemikálií než bavlna.

 

Konopný materiál je použiteľný na 100 spôsobov

Naše konopné tenisky možno už poznáte. Prvé kusy sa začali vyrábať v troch variantoch – nazúvacie, nízke šnurovacie a šnurovacie členkové, a postupom času pribúdali ďalšie modely. Tí z vás, ktorí svoje plátenné tenisky na zimu neradi vyzúvajú, ocenia termoregulačné schopnosti konopného vlákna, ktoré ešte zvýšia naše funkčné ponožky v prírodnej slonovinovej a čiernej farbe. Postupom času sa nám podarilo s každou ďalšou kolekciou urobiť svet konope farebnejším a (snáď i) štýlovejším. A pracujeme na tom aj naďalej.

infografika_bota_cze_beznadpisu-374x220

Kontakty

Kontakty

 

Predajňa

Bohempia, s.r.o.
Sokolovská 105/76
Praha 8 – Karlín

Út–Čt 12.00–18.00

+420 773 475 559

 
 
2 položiek celkom